Vind skiresort icon
Nederlands, België | Change language
Nieuw hier? Aanmelden voor community!
personen zijn al lid!

Skiseizoen 2010-2011 komt op gang

Sölden
Sölden

Terwijl het skiseizoen op het zuidelijk halfrond ten einde loopt, ontvangen de eerste skigebieden in Frankrijk, Zwitserland en de Verenigde Staten hun eerste skiërs van het seizoen.

Auteur

Door Skiinfo
Gepubliceerd: 01.10.10

Verse sneeuw wordt in de Alpen gemeld, en in Colorado (VS) wordt begonnen met de sneeuwproductie. Er kan feitelijk al geskied worden in een aantal skigebieden. Afgelopen week viel er 30 cm sneeuw in de Alpen, voldoende voor sommige gletsjerskigebieden om hun pistes te openen in Oostenrijk, Frankrijk en Zwitserland.

Oostenrijk beschikt met zeven skigebieden, over het grootste aanbod (open) skigebieden, nadat ook de Kitzsteinhorngletsjer bij Kapun heropende. De Stubaiergletsjer (60cm), Sölden (61cm), Kaunertalergletsjer (55cm), Molltaltergletsjer (90cm) en Pitztalergletsjer (33cm) zijn ook open, alleen de Dachsteingletsjer blijft voorlopig gesloten.  Hintertux, dat eigenlijk het hele jaar geopend is heeft een laag van 110 cm sneeuw op de pistes met 39 open pistekilometer met een hoogteverval van 600 meter is dit een van de grootste skigebieden waar momenteel geskied kan worden.

Frankrijk is terug in de ski- en snowboardscene, na opening van de gletsjer van Tignes (50cm) afgelopen weekend. In Zwitserland zal komende zaterdag (2okt) de Titlisgletsjer bij Engelberg openen dankzij een sneeuwlaag van 70 cm, dit is twee weken eerder dan vorig jaar. Engelberg sluit zich aan bij de (bijna altijd) geopende skigebieden Saas Fee en Zermatt, waar meer dan 1 meer sneeuw ligt. Het Italiaanse Val Senales en Passo Stelvio blijven open met meer dan 1 meter sneeuw, waarvan meer dan 30 cm verse sneeuw sinds afgelopen weekend.

Wilt u de sneeuwcondities en wintersportnieuws op de voet volgen? Wordt dan fan van Skiinfo.nl op Facebook en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!

 

 

blog comments powered by Disqus
Scandinavië
Europa
Noord-Amerika
Groot-Brittannië Liechtenstein België Nederland Duitsland Tsjechië Oostenrijk Slovenië Zwitserland Polen Slowakije Roemenië Bulgarije Italië Frankrijk Andorra Spanje

Overig nieuws uit Tirol

Kitzbüheler Alpen - Brixental:
... bergen avontuur met Tiroolse charme!
11.05.12
Oostenrijks Toeristenburo - Kitzbühel
Skiën met Pasen
Skitips voor de Paasvakantie
02.04.12
Foto: Ischgl
Skiën in de zon in Tirol
In de lente is skiën in Tirol maximaal genieten.
13.03.12
Copyright: Tirol Info
Gerelateerd nieuws uit Tirol

Populaire artikels

Séjours insolites en Suisse
2011-11-16
Séjours insolites en Suisse
Waar skiën in mei?
2012-04-25
Waar skiën in mei?
Skipasprijzen 2012
2012-05-04
Skipasprijzen 2012
Alpine Skitest 2011-2012
2011-11-10
Alpine Skitest 2011-2012
Zomernieuws uit Seefeld
2012-05-11
Zomernieuws uit Seefeld

Nieuwsbrief van Skiinfo

Nieuwsbrief van Skiinfo Meld je aan en ontvang regelmatig de nieuwsbrief van Skiinfo Aanmelden gratis nieuwsbrief