Na een zonnige Kerstweek in de Alpen, begon het met de jaarwisseling weer te sneeuwen en viel er tot 1 meter verse sneeuw in 48 uur.
| 21.12.11 | |
| Skigebieden klaar voor Kerstvakantie! |
|
| 10.10.11 | |
| Chamonix meldt 20cm verse sneeuw |
|
| 15.02.11 | |
| Deze winter nog skiën? Vertrek met 320 km/u! |
|
De sneeuwval is inmiddels geminderd, maar nog steeds melden veel skigebieden 20-30 cm verse sneeuw vanuit heel Europa.
Dit is goed nieuws voor de sneeuwhoogtes in de rest van het skiseizoen, want vorige maand beschikten veel skigebieden tot weinig of geen sneeuw, terwijl skigebieden nu sneeuwhoogtes melden die normaal pas medio februari bereikt worden (zover we over ‘gemiddeld’ kunnen spreken). Door de sneeuwval is er een verhoogd lawinegevaar in diverse skigebieden, en is de toegankelijkheid beperkt door ondergesneeuwde, en ijzige wegen.
Oostenrijk
Dinsdag rapporteerde Nassfeld Hermagor 40cm, en zijn alle skipistes geopend. Ook Davos ontving 40 cm verse sneeuw, een opsteker voor de riders die zich opmaken voor de kwalificatierondes van de O’Neill Evolution’12. Ook verse sneeuw in Silvretta Montafon (20cm) en Gargellen (15cm). De meeste sneeuw vinden we in St. Anton (305cm) waar 255 pistekilometers open zijn.
Afgelopen zeven dagen viel er tot 95 cm sneeuw, onder meer in Silvretta Montafon 95cm, Zillertal 85cm, St. Anton 78cm, Sölden 71cm, Serfaus Fiss Ladis 65cm en Lech Zurs 55cm. Een verhoogd lawinerisico is er momenteel in Berwang, op de Pitztallergletsjer en in Rifflsee.
Frankrijk
De laatste week van 2011 kenmerkte zich door hevige sneeuwval in de Franse Alpen. In de laatste zeven dagen viel er 111cm verse sneeuw in La Plagne, 100cm in Les Carroz en 92cm in Le Grand Bornand. Sneeuwval zet door tot midden deze week met 20 cm sneeuw voor Avoriaz en Val d’Isere.
De hoogste skipistes zijn bedolven onder een flinke sneeuwlaag, zoals 350cm in Chamonix, 300 cm in La Rosiere, 280 cm op de hoogst gelegen pistes in La Clusaz ...
Eind deze week wordt nieuwe sneeuwval verwacht in de Noordelijke Alpen, maar regen voor de Jura, Vogezen en het Centraal Massief. De Zuidelijke Alpen en de Pyreneeën verwachten stabiele weerscondities.The end of week should be accompanied by still more new snowfall on the northern Alps, but by rain
Italië
De sneeuwcondities in de Italiaanse skigebieden zien er goed uit met tot 70 cm sneeuw in afgelopen week. Powderalarms van 20-25 cm zijn geactiveerd in de Dolomieten (Alta Badia en Brixen). Verse sneeuw viel twee nachten op rij in de regio boven de 900 meter.
Zwitserland
Afgelopen 7 dagen rapporteerden veel Zwitserse skigebieden sneeuwval van meer dan 1 meter. Laax bijvoorbeeld meldt 140 cm sneeuw afgelopen week, Andermatt 120 cm en Gstaad 110 cm. In Gstaad zijn echter nog niet alle skipistes geopend.
“Zodra de condities goed genoeg voor onze gasten zijn zullen we de betreffende skiliften en pistes heropenen. We doen ons best om de pistes zo snel mogelijk, goed te prepareren. Op de pistes op de gletsjer en Maritsberg zijn we al druk bezig,” aldus een woordvoerder. Sneeuwhoogtes passeren de 3 meter grens in Lötschental 356cm, Engelberg 347cm, en Saas Fee 340cm. Voor komende dagen is meer sneeuw voorspeld, en zal het flink gaan waaien, de sneeuwlijn zal zakken tot 600 meter.
Skidagen van users:
BrianGreen meldt vanuit Alta Badia: ‘nog eens 30 cm sneeuw vannacht gevallen, prima skicondities... gelukkig niet zoveel als in de Franse Alpen’. Vanuit Le Grand Bornand meldt carlos.sas dat de verse sneeuw wel erg veel is, het zicht is ‘nul’, jammer. Nicolaestroesch geniet duidelijk van de sneeuw in Villard de Lands ‘Super temps, super neige’.
Matgillou was in La Bress Hohneck op 3 januari, en baalt duidelijk van de situatie. Terugbetaling van de skipas, vanwege beperkte openstelling is slechts € 2,- goedkoper dan normaal tarief terwijl veel pistes dicht zijn, en de enige geopende dalafdaling een drama is. De Belgische vrienden die nog op vakantie zijn wordt sterkte gewenst met deze sneeuwcondities. Maxibooster is in het Tsjechische Rokytnice nad Jizerou en meldt dat er geen sneeuw is, net als het weer en de nevel ook nog het zicht beperkt.
Manu66 is in La Tzoumaz (Zwitserland) en meldt dat het weer deze week meestal goed is, maar erg veel volk op de pistes is en de verbinding tussen Savoleyres en Verbier vaak gesloten is wegens Lawinegevaar. Ook minder goed nieuws vanuit Winterberg, waar Robin het sneeuwtekort perfect illustreert met onderstaande foto. Gelukkig wordt voor komende dagen meer sneeuw voor het Sauerland gemeld. Nevenera79 geniet dan weer in Gressoney-La-Trinité - Monterosa Ski van ‘fantastische sneeuwcondities, heerlijk skiën’.
Bekijk hier alle skidagen met informatie en tips uit de skigebieden. Deel hier je tips en foto's met andere wintersporters.
Foto: Winterberg 2-1-2012
|
Skigebieden klaar voor Kerstvakantie!
Prima sneeuwcondities in Oostenrijk, Zwitserland en Frankrijk. 21.12.11 |
|
|
Chamonix meldt 20cm verse sneeuw
Het Franse skigebied Chamonix ontving afgelopen weekend 20cm verse snee... 10.10.11 |
|
|
Séjours insolites en Suisse
2011-11-16 |
|
|
Waar skiën in mei?
2012-04-25 |
|
|
Alpine Skitest 2011-2012
2011-11-10 |
|
|
Skipasprijzen 2012
2012-05-04 |
|
|
Skiën in november: welke skigebieden zijn open?
2011-11-04 |
|